Jeszcze nie byłam w sklepie, ale już wiem, że tym razem zrobię większe zapasy. Cukier ostatnio wcale nie jest tani, w niektórych sklepach potrafi kosztować ponad 4 zł za kilogram. A że sezon na przetwory tuż-tuż, to taka cena to dla mnie jasny sygnał, żeby nie czekać do ostatniej chwili. Przejrzałam gazetkę i mam już gotową listę, oprócz cukru, wpadło mi w oko jeszcze kilka solidnych promocji.

Cukier za 1,49 zł przy zakupie 10 sztuk i z aplikacją

Promocja dotyczy cukru białego krystalicznego w opakowaniach 1 kg (Polski Cukier, Cukier Biały, Kuchnia Lidla). Standardowa cena to 2,99 zł za kilogram, ale 30 maja, tylko w ten piątek, cena spada o połowę do 1,49 zł za sztukę.

Zobacz także:

Warunki? Są konkretne:

  • musisz aktywować kupon w aplikacji Lidl Plus,
  • zeskanować aplikację przy kasie,
  • kupić dokładnie 10 opakowań (czyli 10 kg cukru),
  • promocja obowiązuje tylko 30.05.2025.

Tyle cukru przyda mi się nie tylko na przetwory. Część idzie do codziennego pieczenia, herbaty albo domowego keczupu. Przechowuję go w dużych słoikach i plastikowych pojemnikach, żeby nie łapał wilgoci. Najważniejsze jest to, by był szczelnie zamknięty. Zapas na kilka miesięcy mam wtedy z głowy, a cena nie boli tak jak zazwyczaj.

Mięso mielone i jajka za pół ceny od czwartku do soboty

Jak już będziesz kupował cukier, to zerknij również na lodówki. Od 29 do 31 maja możesz kupić w Lidlu dwa opakowania mięsa mielonego z łopatki wieprzowej (500 g) w cenie 5,49 zł za jedno, standardowa cena to 10,99 zł. Mięso dostępne jest w stałej ofercie, więc łatwo je znaleźć. Ja często kupuję je do klopsów albo spaghetti. Mielonka dobrze się mrozi i można spokojnie zużyć ją później.

W tym samym terminie obowiązuje też ta sama promocja na świeże jaja ściółkowe klasy A (10 szt., rozmiar M) marki Złota Nioska. Cena po aktywacji kuponu i przy zakupie dwóch opakowań wynosi również 5,49 zł za sztukę. To dobra okazja, żeby uzupełnić zapasy do wypieków lub śniadań. Jajka trzymam zwykle w lodówce nawet do 3 tygodni.

Mleko 3,2% za mniej niż 2 zł przy zakupie 6 litrów

Jeśli w twoim domu mleko znika szybciej niż chleb, ta oferta może cię zainteresować. Mleko UHT Mlekovita 3,2% kosztuje teraz 1,89 zł za litr, ale tylko wtedy, gdy kupisz sześć opakowań i aktywujesz kupon w aplikacji Lidl Plus. Standardowa cena to 3,79 zł, więc oszczędność jest konkretna.

Promocja obowiązuje od 29 do 31 maja. Ja najczęściej sięgam po mleko do kawy, naleśników i budyniu i wiem, że sześć litrów u mnie na pewno się nie zmarnuje. Dodatkowo mleko UHT ma długi termin ważności, więc nie trzeba się spieszyć z jego zużyciem.